top of page
Search

Komunikācijas spēles ikdienai


Viskvalitatīvāk pavadīts laiks ir, esot kopā, kad mēs viens otru sajūtam, dzirdam, redzam.Mūsdienās vecāki bieži vien ir aizņemti, domājot par ģimenes labklājību – materiālām lietām, labas izglītības nodrošināšanu. Un tiek aizmirsts pats, pats vērtīgākais – būt blakus, uzklausīt, patiesi ieklausīties, dot emocionālu atbalstu.KĀ SPĒLES VAR PALĪDZĒT?


Spēle ir labākais veids, kā mēs varam nepiespiestā atmosfērā ļaut bērnam būt atklātam. Braucot automašīnā, kur esam ierobežotā vidē, kur bieži vien katrs “sēž” savā viedtālrunī, šo ieradumu var nomainīt pret sarunu spēlēm.


Piemēram,

kurš zina visvairāk pilsētu, kuru nosaukums sākas ar A burtu.

Vai uzdevumu nosaukt piecas sarkanas lietas, kas atrodas ārā.


Iespējams tavā atmiņā jau ir pāris šādu spēļu. Šādā veidā mēs gan pozitīvi pavadām laiku – ar smiekliem, pārsteigumiem, jaunām zināšanām, gan vienlaicīgi uzlabojam bērniem sociālās prasmes, jo spēlējot, mēs:

  • sarunājamies,

  • ieklausāmies,

  • uzzinām viens otra vēlmes, uzskatus

  • un protams sadzirdam problēmu (ja tāda bērnam ir).


Bieži lomu spēlēs bērns izsaka tiešām svarīgas lietas, ka viņam rūp, par ko satraucas. Vienkārši ar vārdiem tās ir grūti izteikt, bet spēlējot tas izdodas viegli.


Ašo spēļu idejas atradīsi mūsu Facebook galerijā (albumā Alfabēta spēles), bet ērti atkaņot spēļu noteikumus mašīnā pie stūres vari no GooglePlay vai AppStore.
Lai lielisks kopā pavadītais laiks!
0 comments

Comments


bottom of page